Costa Calma - wakacje już od 1329 zł

Na wakacje: Costa Calma, Wyspy Kanaryjskie

Przewodnik turystyczny: Wyspy Kanaryjskie/ Fuerteventura/ Region Półwyspu Jandia/ Półwysep Jandia/ Costa Calma

Częściowe zachmurzenie
20°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
50%
Ciśnienie:
1020 hPa
Wiatr:
33 km/h360°
Costa Calma to znany ośrodek turystyczny położony na wyspie Fuerteventura - jednej z siedmiu głównych Wysp Kanaryjskich, 80 km od portu lotniczego oraz w okolicach Parku Narodowego Jandía, gdzie znajdują się urwiste wzgórza, pozbawione drzew równiny, a także wydmy, zarośla i piękne plaże.

Costa Calma to obecnie coraz popularniejsze miasteczko turystyczne z licznymi barami, restauracjami i dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Znajdują się tu również zaciszne zatoki i plaże pozwalające odpocząć z dala od turystycznego zgiełku. Raj dla miłośników surfingu, ze względu na silne wiatry występujące w okresie letnim oraz znajdujące się tu ośrodki i wypożyczalnie surfingowe.

Wakacje na Fuerteventurze w Costa Calma

Fuerteventura to druga co do wielkości wyspa archipelagu Wyspy Kanaryjskie. Z racji tego, że znajduje się na takiej samej wysokości geograficznej jak Meksyk czy Floryda, jest idealnym miejscem na wakacje. Panuje tu także specyficzna atmosfera spokoju i ciszy dzięki licznym obszarom chronionym: rezerwatom przyrody, pomnikom przyrody, obszarom chronionego krajobrazu, parkom wiejskim.

Fuerteventura jest najstarszą z Wysp Kanaryjskich. Powstała w wyniku wybuchu wulkanu. Dominują tu łagodne pasma wzniesień, rozległe równiny i piaszczyste plaże. Wiatry, które występują w tej szerokości geograficznej skutecznie rozpraszają chmury, co powoduje, że Fuerteventura ma najniższą roczną sumę opadów w archipelagu.

Hotele Last Minute w Costa Calma

Costa Calma to doskonałe miejsce na urlop, tym bardziej, że może się pochwalić znakomicie rozwiniętą infrastrukturą turystyczną.

Wczasy last minute w Costa Calmaznajdziemy tu różne obiekty noclegowe jednak dominują hotele, z których najbardziej znane to bajkowy, zachwycający elegancją i bogactwem Hotel R2 Rio Calma, położony na wzgórzu z pięknym widokiem Hotel SBH Taro Beach, bardzo znany i popularny wśród gości z Polski Club Hotel Drago Park oraz wysokiej klasy, położony bezpośrednio przy plaży Hotel R2 Pajara Beach.

Równie atrakcyjny jest też Hotel SBH Costa Calma Beach Resort oferujący wspaniałe widoki. Natomiast bezpośrednio przy piaszczystej plaży leży Hotel Melia Gorriones.

Wczasy w Costa Calma

Jedną z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na Wyspie Fuerteventura jest Costa Calma. Jej główną zaletą jest otoczenie pięknymi wydmami i zaroślami, albowiem leży ona niedaleko Parku Narodowego Jandia, gdzie możemy podziwiać także urwiste wzgórza i piękne plaże. W Costa Calma panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, wypraw rowerowych, ale i pieszych wycieczek, dzięki czemu jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez aktywnych turystów.

Co więcej, na tutejszych wodach organizowane są zawody Pucharu Świata w surfingu. Natomiast dla spragnionych odpoczynku i spokoju, polecamy zaciszne zatoczki i plaże. Okolice miasta, również zachęcają turystów. Przykładem jest miejscowość Ajua, gdzie zobaczymy charakterystyczną plażę z czarnym piaskiem oraz pozostałości starego portu. Natomiast w Pajara zachwyci nas piękny kościół Iglesia de Virgen de la Regla.

Zobacz: oferty na wczasy w Costa Calma na Travelplanet.plCosta Calma, Wyspy Kanaryjskie - prognoza pogody

 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  18°C
  opady:
  0.4 mm
  zachmurzenie:
  50%
  wilgotność:
  53%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1020hPa
  wiatr:
  223°   39 km/h
  wsch. słońca:
  07:15
  zach. słońca:
  18:59
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.16°C max.17°C
  opady:
  0.7 mm
  wiatr:
  8°   35 km/h
  wsch. słońca:
  07:14
  zach. słońca:
  19:00
 • Częściowe zachmurzenie
  min.16°C max.17°C
  opady:
  0.1 mm
  wiatr:
  18°   41 km/h
  wsch. słońca:
  07:12
  zach. słońca:
  19:00
 • Częściowe zachmurzenie
  min.16°C max.18°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  30°   39 km/h
  wsch. słońca:
  07:11
  zach. słońca:
  19:01
 • Częściowe zachmurzenie
  min.17°C max.20°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  56°   31 km/h
  wsch. słońca:
  07:10
  zach. słońca:
  19:01

Costa Calma - klimat w Wyspy Kanaryjskie